II. Półmaraton Zegrzyński za nami!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

W sobotę, 25 maja odbyła się druga edycja Półmaratonu Zegrzyńskiego organizowanego przez Związek Gmin Zalewu Zegrzyńskiego.

Tegoroczna edycja była wyjątkowa ze względu na dwa istotne fakty. Pierwszym z nich była zmiana polegająca na odwróceniu trasy. Zawodnicy startowali z plaży w Serocku i biegli do Wieliszewa, gdzie na Jeziorem Wieliszewskim była zlokalizowana meta. Drugim elementem, który zapadnie z pewnością wszystkim uczestnikom biegu na długo w pamięć będzie aura, która tego dnia towarzyszyła zawodnikom. Od samego rana niebo było zasnute ciężkimi chmurami a prognozy nie były łaskawe. To jednak nie zniechęciło blisko 250 zawodników, którzy stawili się mimo to na starcie. Tuż przed rozpoczęciem biegu pogoda jednak postanowiła sprawdzić ducha walki zawodników i z nieba popłynęła ulewa. Ulice zamieniły się w rwące rzeki, to jednak nie złamało ducha walki zawodników – wręcz przeciwnie okrzykom entuzjazmu nie było końca. Do startu zagrzewał zawodników również Zastępca Burmistrza Serocka Józef Zając jak również Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki, który sam już po raz drugi jako zawodnik zmagał się z trasą. Punktualnie o godz. 9.00 zawodnicy wystartowali. Sam początek trasy był wyjątkowo atrakcyjny, ponieważ mieli do pokonania blisko 400 metrowy, ostry podbieg na Rynek w Serocku. Następnie trasa prowadziła długim zbiegiem na Bulwary Wiślane, crossowy odcinek przez Wąwóz Szaniawskiego, gdzie następnie czekał na zawodników kolejny ostry podbieg. Ostatnim ciężkim odcinkiem do pokonania był podbieg na moście w Zegrzu, następnie trasa prowadziła malowniczymi terenami Gminy Wieliszew, po równym już terenie, więc był to moment na walkę o jak najlepszy czas.

Najszybsi mężczyźni

Najszybszym zawodnikiem Półmaratonu okazał się Michał Orzeł, który trasę pokonał w czasem 01:17:38. Drugie miejsce zajął Dawid Zarodkiewicz z wynikiem 01:21:05, natomiast trzeci na podium w kategorii OPEN Mężczyźni stanął Gabriel Oprządek z czasem 01:21:17.

 

Triumfy wśród zawodniczek

Wśród kobiet najszybszą biegaczką okazała się Karolina Graczyk z czasem 01:36:28. Drugie miejsce zajęła Ola Pucek-Mioduszewska z czasem 01:37:10, natomiast trzecią wśród pań na mecie była Agnieszka Nowakowska z czasem 01:41:27.:

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w naszym wydarzeniu i już zapraszamy Was do nas za rok 😊

 

Organizator:

Związek Gmin Zalewu Zegrzyńskiego

Współorganizatorzy:

Gmina Wieliszew, Gmina Serock, Gmina Nieporęt

Partnerzy:

Gmina Radzymin, Gmina Dąbrówka, Gmina Jabłonna, Miasto Legionowo

Pełne wyniki dostępne są na stronie www.czasomierzyk.pl

Więcej zdjęć FB https://www.facebook.com/pg/Zwi%C4%85zek-Gmin-Zalewu-Zegrzy%C5%84skiego-1673664816259928/photos/?tab=album&album_id=1871036399856101

image001
image002
image003
image004
image005
image006
image007
image008
image009

 

©2019 Półmaraton Zegrzyński. Designed by Other Media